Mindent a Himalája sóról

Blog

Már nagyon sok ember kipróbálta a Himalája sótéglával történő főzést, azonban nagyon kevesen vannak tisztában azzal, hogy miként lehet a legjobban elkészíteni az ételt a Himalája só segítségével. Ez csak azért van, mert nem rendelkeznek elegendő információval. Szerencsére a Himalája sótéglával történő főzés nem olyan nehéz, így csak néhány hasznos dolgot kell követni.

1. Az első szabály az, hogy biztosítsuk, hogy az étel minél hamarabb elkészüljön, mivel ha túl sokáig marad a Himalája sótéglán, akkor könnyen sóssá válhat az étel. Ennek az az oka, hogy ha az étel sokáig érintkezik a Himalája sóval, akkor több ízt szív fel belőle, így sósabb ízűek lesznek. Éppen ezért fontos, hogy ne hagyjuk hosszú ideig főni rajta az ételt.

2. A második fontos szabály az, hogy az ételt vékonyra kell szeletelni, mert így hamarabb átsülnek. Lehet persze, hogy bizonyos ételek esetében az vezet jó megoldásra, ha csak a végén rakjuk rá a Himalája sótömbre, akkor, amikor már majdnem kész az étel. Ezt végül ki tudjuk kísérletezni magunk is, arra viszont mindenképpen oda kell figyelni, hogy az adott étel pontosan illeszkedjen a Himalája só blokkra.

3. Végül a harmadik szabály az, hogy az ételt mindig egyenletesen vagy azonos méretűre kell vágni, amennyire ez lehetséges. Ez azért van így, mert így az összes rész ugyanakkor fog elkészülni a Himalája sótömbön.
 

A következőkben konzekvensen végigvesszük a Himalája só különféle előnyeit.

1. Feltöltő előnyei
A só létfontosságú a test számára, szükséges a megfelelő izomműködéshez és az idegek egészségéhez, valamint a vérnyomás szabályozásában. Egy intenzív edzés után a nagy melegben nagyon fontos a nátrium és az izzadással elvesztett elektrolitok pótlása. Egy kis Himalája só feloldásával, illetve azt citromlével történő ízesítésével létre lehet hozni egy finom és egészséges sportitalt, amely visszaállítja a szervezet egyensúlyát és segít abban, hogy a szerveink megfelelően működjenek.

2. Méregtelenítő előnyök
Sok megbetegedés és betegség a magas szintű toxinok jelenlétének tudható be, mivel a növényvédő szerek, a mesterséges színezéseke, a tartósítószerek és a környezet szennyező anyagai igencsak káros hatással vannak a szerveink működésére. Azonban ha naponta megiszunk egy pohár Himalája sóoldatot, akkor ez a keverék segít eltávolítani a méreganyagokat, csökkenti a székrekedés gyakoriságát és eltávolítja a hulladékokat a szervezetből. A Himalája sós fürdő is jó módja a test megtisztításának és az egészségünk helyreállításának. Oldjunk fel legalább egy teljes kilogramm Himalája sót egy forró fürdőben és legalább 30 percig áztassuk benne magunkat. A hő növeli a bőr véráramlását, kitágítja a pórusokat, így a méreganyagok feloldódnak és kijutnak a szervezetből. A Himalája sófürdővel javul a keringés is, és a bőr felszíne is egészségesebb lesz.

Tudtad, hogy a depresziót természetes módon is lehet javítani azzal, ha a Himalája sót a napi étrended részévé teszed? Tanulmányok kimutatták, hogy a Himalája só segíthet a depresszió tüneteinek enyhítésében, ha azt ivóvízhez hozzáadva rendszeresen fogyasztjuk. Minden liter vízhez érdemes negyed teáskanálnyi Himalája sót adni, amivel lehet csökkenteni a depresszió tüneteit.
A depresszió különféle tényezők tünete lehet, mint például egy szeretett személy elvesztése, a fizikai fájdalom, a tartós stressz vagy a tápanyagban szegény étrend. A depresszió átmentei is lehet, de néhány esetben orvosi segítséget kell igénybe venni annak leküzdésére.
A betegeknek gyakran lítiumot írnak fel, ami segíthet a depressziós tünetek enyhítésében. Azonban a lítium számos olyan mellékhatást eredményez, mint a hányinger, a hányás, a hasmenés, az álmosság, a koordinációs zavarok, a szemfájdalom, a homályos látás, a súlygyarapodás és a gyengeség.

Hogyan segít a Himalája só ebben?
A Himalája sóról kimutatták, hogy hatékonyan helyettesíti a lítiumot, mivel képes a depresszió tüneteinek enyhítését elvégezni, de ezt mindenféle mellékhatás nélkül teszi. A Himalája só képes fenntartani a szerotonint szintet és a melatonin szintjét a szervezetben. A szerotonin segít abban, hogy továbbra is nyugodtak legyünk, így hatékonyan csökkenti a stresszt, a szorongást és a depressziót. A melatonin fontos a mély álomhoz, ami szintén elengedhetetlen ahhoz, hogy az érzelmeink ne ingadozzanak.
 

A Himalája sóoldalt segít meggyógyítani az aknét, állítják a szakemberek. Most arról beszélünk egy kicsit, hogy miért is oldhatja meg ezt a peroblémát a Himalája só.
A sós víz az, ami a bolgyónk nagy részét lefedi. A legtöbb orvos azt fogja mondani, hogy ha valamilyen bőrbetegséggel küzdünk, akkor elsőként az a legjobb, ha a különféle sóoldaltokhoz fordulunk, hiszen ezek természetesen és nagyon sok problémában nyújtanak segítséget. A Himalája só ezek közül a legtisztább és leghatékonyabb, amit különféleképpen fel lehet használni az akne és más bőrproblémák kezelésére.
Tehát az első dolog, amire szükségünk van, az a Himalája só. Ez egy természetes só és sokkal több hatóanyag van benne, mint a hagyományos kősóban, ezért effektívebb anyagról van szó. A Himalája sót mechanikusan bányásszk, ezért benne a lehető legkevesebb mennyiségben van jelen bármilyen szennyeződés. (Az aszali sóval az a gond, hogy magasan feldolgozott, hogy eltávolították belőle a só természetességét, a nyomelemeket, majd a maradék anyagot fehérítették, hogy szépnek tűnjön.)
A Himalája sót oldjuk fel meleg vagy langyos vízben - ezzel feloldódnak a kristályok, de a meleg víz az, ami megnyitja a pórusokat, amik így hatékonyabban tudnak majd lélegezni, ráadásul kellemesebb is lesz az arc tisztítása. Ezzel a Himalája sóoldattal kell átmosni az arcbőrt rendszeresen és az akne el fog tűnni. Ha rendszeresen használjuk, akkor a kisebb bőrhibák is eltűnnek egy idő után.

A Föld közel 70%-át víz borítja, amelynek közel 98%-a sós víz. Ez igen ironikus, hiszen az emberek a világ minden tájáról milliárdokat költenek az akne okozta hegek eltüntetésére, közben a természet is kínál nekik gyógyírt szabadon és bőségesen.
A Himalája só hagyományosan felhasználható az akne hegek kezelésére is. Persze nagy különbség van e tekintetben is a hagyományos asztali só és a Himalája só között, hiszen míg a konyhasó inkább károsítja a bőrünket, addig a Himalája só előnyösen hat az akne és már bőrproblémákra. Az asztali só egy feldolgozott só, ami keresztül megy számos feldolgozási eljáráson, mielőtt az asztalunkra kerül, így természetes erejét teljesen elveszíti.
A Himalája só azonban értékes tápanyagokat tartalmaz, amiket meleg vízben könnyen feloldhatunk. A meleg víz azért fontos, mert ez segít abban, hogy a Himalája sókristályok megfelelően feloldódjanak, megnyitja a bőr pórusait, így segítve, hogy a bőr felszívja az alapvető tápanyagokat, végül pedig sokkal kellemesebb is. Tehát ezzel a sóoldattal kell átmosni az arcunkat egy tiszta vatta segítségével.
A legjobb, ha egy tál vízhez 2-3 evőkanál Himalája sót adunk, arra fontos figyelni, hogy ne engedjük, hogy a víz csípjen, hiszen ilyenkor a Himalája só lemarja az egészséges hámsejteket is. Persze mint minden természetes orvosság ez a kezelés sem fog hatni csak akkor, ha azt rendszeresen végezzük és türelemesen várjuk az eredményét.

A Himalája sóról azt mondják, hogy a legtisztább só, ami elérhető jelenleg a Földön, hiszen rendkívüli előnyöket biztosít az egészségünkre. Ez a só mérhetetlenül tiszta és majdnem tökéletes geometriai rendszert alkotnak a kristályai. A Himalája só és a savas reflux között is kapcsolat figyelhető meg, hiszen a Himalája sóról bebizonyosodott, hogy hatékonyan enyhíti ezeket a problémákat. A Himalája só enyhülést hoz a savas reflux esetében, ehhez pedig csak annyit kell tenni, hogy feloldjuk a vízben és megisszuk ásványvíz formájában.  Alternatív megoldásként kiválóan alkalmas az is, ha a hagyományos asztali sót lecseréljük Himalája sóra és a továbbiakban ezzel főzünk.
A Himalája sóoldalt elkészítésével is javíthatunk a savas reflux tünetein. Ehhez csak annyit kell tenni, hogy egy pohárben telített sóoldatot készítünk, amiből mindig egy evőkanálnyi mennyiséget használunk fel egy pohár vízben. Ez az ital már fogyasztható, így érdemes naponta éhgyomorra egy pohárral elfogyasztani, ami szintén enyhíti a savas reflux tüneteit.
A Himalája sókristályok átlátszóak, fehérek, rózsaszínek vagy pirosak. Érdemes megjegyezni, hogy minél átlátszóbbak, annál nagyobb a tisztaságuk, annál magasabb az energiatartalmuk. A Himalája sókristályok előmozdítják a pH-egyensúlyt, szíbályozzák a vércukorszintet és lassítják az öregedési folyamatot. Ezenfelül persze a savas reflux enyhítésében is szerepet játszik.

Mennyi ideig lehet tárolni a Himalája sót?

A Himalája sós tasakokat a végtelenségig fel lehet használni, mivel a só nem laza, így később sem fog összetapadni. Persze azért érdemes hűvös, száraz helyen tartani, de akkor sem kell aggódni, ha ez nem jönne össze, hiszen a Himalája só rendkívül időtálló.

Felhasználhatom a Himalája sót tartósításra?
Természetesen. A Himalája só nagyon jól képes tartósítani az élelmiszereket, hasonlóan az asztali sóhoz.

Mennyi Himalája sóra van szükségem naponta?
Az emberi szervezetnek minimum 500 mg nátriumra van szüksége a normális műküdéshez. Ezt kürölbelül egy negyed teáskanálnyi Himalája sóval könnyedén fedezhetjük. Sajnos az a baj, hogy az emberek hajlamosak túl sok sót használni, ráadásul a legtöbben finomított sót használnak, ami igen nehezen szívódik fel a szervezetben. Éppen ezért nagyon fontos váltani a Himalája sóra és annak is 2500 mg alá minimalizálni a mennyiségét.

Minden állapotban fogyasztható a Himalája só?
Ha az orvosunk nem rendelkezik külön a Himalája só mennyiségéről, akkor nincs okunk arra, hogy mérsékeljük a sófogyasztást. Az orvosok leginkább a nátrium miatt szoktak aggódni, de a Himalája sóban a nátrium természetes, éppen ezért a szervezet is hatékonyabban képes metabolizálni.

Miután a Himalája sóoldatot éhgyomorra kell meginni, így nem érdemes utána kávét sem inni. Ez vonatkozik a teára, legyen az fekete, zöld vagy gyógy?
A fekete teák és a zöld teák is savasítanak, ugyanúgy, mint a kávé és erős vízhajtó hatást fejtenek ki. Éppen ezért a legjobb, ha gyógyteát fogyasztunk a Himalája kristálysós oldatot követően.
 

A kimerült talaj és a környezeti mérgek miatt az ásványi anyagokban gazdag ételek fogyasztása kiemelten fontossá vált. Azonban még ha az adott élelmiszer 100%-ban organikus is, nehéz lehet biztosítani a megfelelő mennyiségű ásványi anyagot. A feldogolzatlan só, mint például a Himalája só azonban segíthet a szervezet számára szükséges ásványi anyagokat pótolni. Mivel teli vannak esszenciális nyomelemekkel, ezek a sók nemcsak ízletesek, hanem rendkívül táplálóak is.

A sófajták és előnyeik
Vessünk egy pillantást négy egyedülálló sóra és tanuljuk meg, hogy ezek milyen hatással lehetnek a szervezetünkre.
A szürke tengeri sóban 92 féle nyomelem található, ez a sófajta elősegíti a szervezet lúgosítását, javítja az emésztést, ösztönzi az immunrendszer működését, enyhíti a bőrbetegségek, valamint az allergiák tüneteit. A szürke tengeri só feldolgozatlan, így minden tápanyagot megtart magában.
A Hawaii vulkanikus piros sóban legalább 80 ásványi anyag található. Ez az alaea, rózsaszínes színe a nagy mennyiségű vörös vulkáni anyagról árulkodik. Finomítatlan és nagyon sok napenergiát rejt magában. Ez a sófajta kivételesen gyógyító és méregtelenító, már évezredek óta felhasználják a rituálékhoz és tisztító terápiákhoz is.
A fekete indiai só mély lilától a feketéig változhat, nyersen erős kénes íze és szaga van. Széles körben használják az Ajurvédában és az indiai konyhában, ez a só hasznos a méregtelenítésre és egyedi ízt kölcsönöz az ételeknek.
A Himalája rózsaszín kristálysó 250 millió éves és rnedkívül tiszta. Teljes sprektumú sónak tekinthető, ásványi anyagai kolloidok formájában van jelen, így a sejtke könnyen fel tudják azokat venni. Enyhe íze van, nem nyomja el az ételt.
 

Mi teszi a Himalája-hegységben bányászott sót olyan különlegessé? És mitől fejt ki a szervezetünkre különféle pozitív hatásokat? A megoldás három szóban összegezhető: energia, életerő, tudatosság. Ezeket a kifejezéseket hazsnálhatjuk, ha le szeretnénk írni a Himalája sóban rejlő potenciált, ami csak arra vár, hogy felszabadítsuk.
Ha megvizsgáljuk a világegyetemet körülöttünk, akkor látni fogjuk, hogy minden ugyanabból a dologból épül fel. Ezt a dolgot persze különböző nevekkel illetjük egyéni felfogásunk, tudásunk vagy vallási nézeteink alapjén. A fizikai tudósok és a realisták a “dolgot” energiának nevezik vagy frekvenciának, míg a biofizikusok inkább az életerő vagy az információ szavakat használják. A vallásos személyek Istennek, a kvantum fizikusok pedig tudatnak nevezik azt a dolgot, ami az univerzum lényeit és tárgyait alkotja.
Egy svájci tudós, Carlo Rubbia Nobel-díjat kapott ezért a felfedezéséért: ő volt az első, aki bebizonyította, hogy a Földön élő lények és szerves anyagok energiából épülnek fel. Természetesen az energia nem egy fizikális dolog, de mégis érzékeljük, például ha felkapcsoljuk a fényeket vagy ha megnyomjuk az autó gázpedálját.
A Himalája só ebből a szempontból egy igen különleges anyag, mivel igen nagy koncentrációban található benne olyan energia, ami képes a szervezet egyedi sejtjeit rezgésbe hozni, ezáltal energetizálja, vitalizálja az egész szervezetünket. Vagyis a Himalája só végülis olyan a testünk számára, mint egy energiabomba.

Só a vallásban

2014.07.16 15:30

A Bibliában számos utalás van a sóra. Ezek közül vegyünk most egyet.

-Az Újszövetségben, Máté evangéliumában (15:03) Jézus azt mondja a tanítványainak: Ti vaygtok a Föld sója. Ennek értelmezése többféle is lehet.
Eredendően romlandó anyagból való emberek vagyunk teljes lényünkben, a külső és belső lényünkben egyaránt.
Belső lényünkben viszont sóvá lehetünk bizonyos feltételek mellett. Ha befogadjuk magunkba az isteni sót, azaz Jézus Krisztust, aki a bennünk lakozó Lelke által átalakítja belső lényünket a maga hasonlatosságára.
Jézus azért mondta ezt a tanítványainak, hogy emlékeztesse őket, hogy nem érdemes túl sok figyelmet fordítani a fizikai testükre, inkább a spirituális lényegükre kellene irányítaniuk a figyelmüket. Érdekesség, hogy emberből halála után nem marad más, mint “egy marák só”.

A sót már régóta használják a rituálékban a tisztításhoz, a mágikus védelemhez és za áldáshoz. A sónak nagyon fontos szerepe volt a negatív energiák vagy a gonosz szellemek elűzésében.

Németországban mindig sót szórtak a sarokba a friss házasok, hogy a házból a rossz szellemek eltánjenek és a pár boldogsága hosszú ideig tartson. A zsidó hagyományban pedig szintén visszaköszön a só és a fizikai test kapcsolata: az Ószövetségben Lót felesége sóbálvánnyá vált. Erre való emlékezésként szoktak Shabbatkor sóba mártott kenyeret is fogyasztani a zsidó családok.

A sumo birkózóknál a mérkőzés előtt sót szórnak az arénába, hogy megtisztítsák és megszenteljék a területet.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>